UWAGA! Dołącz do nowej grupy Kostrzyn nad Odrą - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Nowe czujniki dymu i czadu w Kostrzynie nad Odrą zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców


W Kostrzynie nad Odrą zainstalowano nowoczesne czujniki dymu oraz tlenku węgla, co przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców. Urządzenia te zostały przekazane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim w ramach ogólnopolskiego programu. Ich dystrybucją zajmie się Ośrodek Pomocy Społecznej, który oprócz wydania czujników, zapewni również ich montaż w domach osób potrzebujących.

Oficjalnie urządzenia zostały przekazane burmistrzowi Kostrzyna nad Odrą, Andrzejowi Kuntowi, oraz dyrektorce Ośrodka Pomocy Społecznej, Agnieszce Hołubowskiej, przez st. kpt. Michała Mołodczaka, zastępcę Komendanta Miejskiego PSP. To ważny krok w kierunku ochrony zdrowia i życia mieszkańców, szczególnie tych z grup ryzyka, którzy mogą nie mieć możliwości samodzielnego zabezpieczenia swoich domów przed zagrożeniami związanymi z pożarem czy tlenkiem węgla.

Czujniki trafią do wybranych lokali, w których zamieszkują osoby szczególnie narażone na niebezpieczeństwo, takie jak osoby niesamodzielne, seniorzy, czy osoby w trudnych sytuacjach życiowych. Dzięki zaplanowanej dystrybucji mieszkańcy będą mogli czuć się bezpieczniej w swoich domach, wiedząc, że mają wsparcie w obliczu potencjalnych zagrożeń. Ośrodek Pomocy Społecznej będzie odpowiedzialny za koordynację całego procesu, co powinno zapewnić sprawne i efektywne działania.

Źródło: Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą


Oceń: Nowe czujniki dymu i czadu w Kostrzynie nad Odrą zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców

Średnia ocena:4.95 Liczba ocen:11


Zobacz Także