W dniach 10-11 września 2025 roku mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą muszą się przygotować na intensywne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW-PIB) ogłosił ostrzeżenie pierwszego stopnia, które dotyczy także powiatu gorzowskiego oraz innych okolicznych powiatów. Zjawisko to może powodować utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu, dlatego warto stosować się do zalecanych środków ostrożności. Prognozy wskazują na możliwe opady sięgające nawet 40 mm w krótkim czasie.
Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 20:00 10 września do godziny 08:00 11 września 2025 roku. W tym czasie prognozowane są opady deszczu o umiarkowanym natężeniu, z możliwością wystąpienia większych intensywności w niektórych rejonach. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska zostało oszacowane na 80%, co oznacza, że ważne jest, aby mieszkańcy byli odpowiednio przygotowani na nadchodzące warunki atmosferyczne.
Warto również zaznaczyć, że objęte ostrzeżeniem są nie tylko powiat gorzowski i Gorzów Wielkopolski, ale również inne pobliskie powiaty, takie jak międzyrzecki, nowosolski, słubicki, sulęciński, świebodziński, wschowski, Zielona Góra, zielonogórski, żagański oraz żarski. Mieszkańcy powinni śledzić komunikaty meteorologiczne, aby na bieżąco analizować sytuację i podejmować odpowiednie działania w obliczu przewidywanych opadów.”
Źródło: Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą
Oceń: Ostrzeżenie meteorologiczne dla Kostrzyna nad Odrą – intensywne opady deszczu w dniach 10-11 września 2025
Zobacz Także