W KCK „Kręgielnia” miała miejsce premiera spektaklu „Zielarki z Warnik Przyszły”, przygotowanego przez Teatr Historii Kostrzyna. Widzowie mieli okazję zobaczyć magiczne przedstawienie, które ożywiło postacie związane z lokalnymi legendami i tradycjami. Spektakl przeniósł publiczność w czasy dawnych wieków, ukazując bogatą historię osiedla. Przedstawienie dostarczyło nie tylko rozrywki, ale także skłoniło do refleksji nad dziedzictwem kulturowym regionu.
Podczas wieczoru na scenie zaprezentowały się takie postacie jak Dobrogniewa, Kira, Filomena oraz inni bohaterowie związani z Warnikami. Każda z ról przyczyniła się do ukazania dziejów tej tajemniczej wsi, która była niegdyś miejscem licznych opowieści, ludowych pieśni i praktyk ziołolecznictwa. Widzowie zostali wprowadzeni w klimat, który łączył historię z lokalnymi legendami, przez co spektakl zyskał na atrakcyjności.
Szczególną uwagę zwróciła gra aktorska Małgorzaty Kuśnierz, Małgorzaty Martyki-Przybylskiej, Agaty Pawełczuk, Reni Zdzitowieckiej, Barbary Brożyńskiej-Chaczaturian oraz Oliwiera Radziukiewicza, którzy wnieśli w spektakl swoje umiejętności i pasję. Publiczność doceniła ich wysiłki, co potwierdziły burzliwe oklaski i pozytywne reakcje po zakończeniu przedstawienia. Organizatorzy wyrazili wdzięczność zarówno twórcom, jak i widzom, podkreślając znaczenie spotkania z historią i tradycją w artystycznej formie takiej jak teatr.
Źródło: Kostrzyńskie Centrum Kultury
Oceń: Premiera spektaklu „Zielarki z Warnik Przyszły” w Kostrzynie nad Odrą
Zobacz Także